بعد از انتشار مطالبی در مورد بلبرینگ چیست و تاریخچه ی پیدایش بلبرینگ نیاز است که انواع بلبرینگ ها از نظر برند ، مدل و … مورد بررسی قرار دهیم. ابتدا بلبرینگ SKF را مورد بررسی قرار می دهیم.

در این مقاله تصمیم گرفته ایم که درمورد یکی از بهترین برندهای اروپایی گزارش دهیم و طبق این مقاله و مقاله های بعدی در می یابیم که بهترین برند کدام است. اگر بخواهیم از همین ابتدا یکی از آن ها را در این مقاله معرفی کنیم باید skf را نام ببریم.

skf ، یک برند اروپایی می باشد که به دلیل داشتن بهترین کیفیت و کارایی می توان گفت یکی از بهترین بلبرینگ های جهان است.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی جامع و کامل دراختیار شما قراردهیم.

سرفصل مطالب

تاریخچه بلبرینگ skf

انواع بلبرینگ skf

نقش بلبرینگ skf

سخن پایانی

تاریخچه بلبرینگ skf

skf یک شرکت تولیدی بلبرینگ است که در 16 فوریه سال 1907 توسط آقای وینکوئست مخترع بلبرینگ های چند ردیفه خود تنظیم، در کشور سوئد تاسیس شد و مرکز آن در شهر گوتنبورگ ایجاد شده است.

شعار تجاری شرکتskf :  فقط زمین هست که بدون کمک  skf میچرخه!!!

شرکت SKF در سال 1912 نمایندگی های خود رادر آلمان و فرانسه افتتاح نمود و همچینین نمایندگی فنلاند، سوئیس، بلژیک، دانمارک، اتریش و استرالیا را تا به امروز راه اندازی کرده است.

در ساخت SKF  ترکیبی از تجربه های 40 ساله نهفته شده است.

که این تجربه ها  و مطالعات در قالب یاتاقان ها و واحدها، مهر و موم ها، مکاترونیک ها ، خدمات و سیستم های صنعتی کاربرد فراوانی داشته است .

موفقیت ساخت SKF  بر اساس این دانش، می تواند یک تعهد عالی و خوب را به مشتریان هدیه کند.

SKF  در توسعه تکنولوژی صنعتی بسیار کاربرد داشته و نقش اساسی و محوری را بر عهده داشته .

علت اصلی موفقیت شرکت تاکید بر کیفیت بالای محصولات و ارائه خدمات جهانی است  همچنین تحقیقات مداوم که موجب نوآوری های فراوانی شده نیز به نوبه خود نقش مهمی در این امر ایفا کرده است.

بلبرینگ skf

انواع skf

بلبرینگ خود تنظیم skf برای صنایع ریسندگی

بلبرینگ خود تنظیمSKF برای صنایع بافندگی و ریسندگی قابلیت تنظیم خودکار تا زاویه حداکثر 3 درجه انحراف محور را دارد. استفاده از این نوع بلبرینگ به سبب احتمال نزدیک به صفر خارج شدن از مرکزیت در زمان استارت زدن ماشین و بارگذاری های سبک بسیار امن و مطمئن می باشد. سری ایی از این نوع بلبرینگ خود تنظیم با بهینه سازی طراحی اجزای داخلی پتانسیل افزایش بار دینامیک تا میزان حداکثری را فراهم می آورد.

بلبرینگ کف گرد skf

این بلبرینگ به دوصورت تک ردیف و دو ردیف تولید می شود. بلبرینگ کف گرد SKF در کدهای بسیار متنوعی برای انواع ماشین آلات با مشخصات مکانیکی مختلف تولید شده است

بلبرینگ تماس زاویه ای skf

بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف به گونه ای طراحی شده است، که با زاویه قرارگیری رینگ های داخلی و خارجی، متناسب با راستای بردار نیروی وارد، قابل تنظیم باشد.بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف به صورت تک ردیف، دو ردیف و 4 نقطه ای طراحی می شود.

بلبرینگ شیار عمیق skf

بلبرینگ شیار عمیق اس کا اف که در سایز ها و ابعاد استاندارد مختلف و با کد و شماره فنی متععدی معرفی و تولید شده است. بلبرینگ شیار عمیق SKF از سایز های مینیاتوری مورد استفاده در صنایع کوچک و حساس در ابعاد ماشین آلات پزشکی و حتی ساعت تولید شده  است، تا سایز های عظیم الجثه برای استفاده در صنایع سنگین معدنی.

بلبرینگ skf
بلبرینگ skf

نقش بلبرینگ SKF

همچنین با استفاده از فناوری های روز توانسته در کاهش اثرات زیست محیطی پیشگام باشد و نقش مهمی را در این زمینه داشته باشد .

SKF طیف گسترده ای از خدمات خوب و راه حل های کم هزینه برای مشتریان ارائه کرده که مشتریان و صنعتگران در سراسر جهان توانسته اند از خدمات این محصول استفاده کنند.

خدمات و راه حل های SKF می تواند به بهبود بهره وری کمک کند، هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهد، بهبود بهره وری انرژی را داشته باشد، طرح های بهینه سازی را کنترل کند ، کاهش هزینه های تعویض و خرید بلبرینگ جدید و همچنین سالم ماندن ماشین ها و دستگاه های صنعتی را تضمین کند.

SKF  می تواند به کاهش مصرف انرژی مصرفی که توسط دستگاه های صنعتی ایجاد می شود کمک کند و به پایداری انرژی و سلامت دستگاه های صنعتی کمک کند.

SKF دارای یک سیستم منحصر به فرد از تجهیزات چرخشی است ، کار بلبرینگ این است که نحوه اتصال ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی به یکدیگر را انجام می دهد.

SKF  را می شود یک قطعه دوار نامید و شرایط عملیاتی ماشین آلات و قطعات دوار بسیار متفاوت است.

برای به دست آوردن بهترین عملکرد در کار بلبرینگ پارامترهای مختلفی برای اندازه گیری وجود دارد که می شود به ابعاد، وزن، سرعت چرخشی، رتبه بندی بار، آلیاژ انتخاب شده برای هر نوع بلبرینگی ،استفاده از غلطک و یاتاقان های مناسب و مهمترین مطلب دسترسی به یک واحد و مشاوره متخصص و ماهر و ابزار محاسبه برای کمک به شناسایی محصولاتی که بهترین عملکرد مناسب برای صنعت شما را برنامه ریزی و تدارک ببیند.

سخن پایانی

این بلبرینگ ها در سال های اخیر به علت امتحان موفق در بازار بلبرینگ ایران و واردات زیاد بسیار محبوب شده است، که این محبوبیت موجب شده است برخی از افراد سودجو سعی در تقلب در این بلبرینگ محبوب در کشور بکنند و سایر بلبرینگ های چینی و بی کیفیت را به جای SKF بفروشند، که همین موجب شده است، تشخیص بلبرینگ اصلی ( SKF) کمی سخت بشود.

توصیه ما برای افرادی که میخواهند SKF را خریداری کنند این است که خرید خود را از جای مطمئن انجام بدهند و انتظار قیمت ارزان را از این برند نداشته باشند و در صورت مشاهده قیمت ارزان این بلبرینگ در مورد اصلی بودن این بلبرینگ شک کنند و خرید خود را انجام ندهند، همچنین حتما از فروشنده تقاضای فاکتور بکنند.

جهت اطلاعات بیشتر درمورد فروش بلبرینگ و دیگر قطعات صنعتی با ما تماس بگیرید.

کریمی 09138729468