درمقاله قبل درمورد بلبرینگ NTN گزارش دادیم که این بلبرینگ ساخت کشور ژاپن بود. و در قطعات بلبرینگ جهانی دیگر به رقابت میپرداخت چون یکی از بهترین بلبرینگ های جهانی بود. در این مقاله به بلبرینگ KOYO می پردازیم.

یکی دیگر از بلبرینگ هایی که ساخت کشور ژاپن می باشد و از نظر کیفیت و قیمت با دیگر بلبرینگ های جهانی به رقابت میپردازد KOYO می باشد.

KOYO یکی دیگر از بلبرینگ های کشور ژاپن می باشد که علاوه به رقابت با بلبرینگ های داخل خود کشور به رقابت با بلبرینگ های جهانی دیگر میپردازد.

که یکی از بهترین های جهانی می باشد. میتوان گفت که بهترین بلبرینگ و رولبرینگ را در سطح جهانی شرکت KOYO دارد.

شرکت KOYO کار خود را با یاتاقان شروع کرد و پس از آن دست به ساخت بلبرینگ و رولبرینگ زد.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید در اختیار شما قراردهیم.

فهرست مطالب

تاریخچه KOYO

نام تجاری JTEKT

تنوع محصولات و کیفیت KOYO

تاریخچه بلبرینگ KOYO

Koyo Seiko (اوزاکا، ژاپن) به عنوان یک شرکت خصوصی توسط Zenichiro Ikeda تاسیس شد. آنها در ابتدا یاتاقان های وارداتی می فروختند اما از سال ۱۹۳۵ تولید محصولات Koyo را با نام  Koyo Seiko Co. Ltd.آغاز کردند.

در ژانویه ۲۰۰۶ بلبرینگ کویو با ماشین آلات Toyoda  ادغام شد تا  JTEKT، یکی از تولید کننده های اصلی بلبرینگ و رولبرینگ ، سیستم های فرمان خودرو، محصولات دیفرانسیل و گیربکس خودرو و ماشین آلات تبدیل شود.

شرکت تویودا موتور سرمایه گذار مهم در هر شرکت بود و سهامدار عمده در JTEKT با حدود ۲۴ درصد است. Koyo Seiko دارای امکانات تولیدی مختلف در سراسر جهان است و سایت های تولیدی در ژاپن، انگلستان، اروپا، چین و هند دارد. کویو عضو انجمن جهانی بیرینگها  (WBA)است.

بلبرینگ KOYO
KOYO + عکس

نام تجاری JTEKT

کویو نام تجاری شرکت JTEKT برای بلبرینگ است. توانایی های مهندسی و تولید JTEKT از بلبرینگ فوق العاده بزرگ با قطر بیرونی هفت متر تا بلبرینگ مینیاتوری با قطر داخلی به اندازه یک میلیمتر است.

با استفاده از مواد جدید و جدیدترین تکنولوژی ساخت، شرکت JTEKT تولید کننده بلبرینگهای هیبرید سرامیکی و انواع خاصی از یاتاقان های ویژه ی محیطی را برای رفع نیازهای فزاینده و شدید صنایع مدرن توسعه داده است. شرکت JTEK در پیشروی، به عنوان یک رهبر تکنولوژیکی در صنایع دنیای مدرن، ایستاده است.

شرکت JTEK متعلق به ۱۸ کارخانه یاتاقان در هفت کشور و ۶ مرکز فنی مهندسی تحقیق و توسعه در سه قاره است. Koyo راه حل های نوآورانه ای را برای تولید کنندگان اصلی تجهیزات بر بازارهای کلیدی مانند خودرو، کشاورزی و ساخت و ساز، صنایع سنگین (فولاد و بادی)، دنده، گیربکس، موتور الکتریکی و ماشین آلات عمومی ارائه می دهد.

نام تجاری Koyo خود را با تولید کنندگان خودرو و تولید کنندگان صنعتی در سراسر جهان تاسیس کرده و گواهینامه ایزو / TS 16949 را در ساخت کلیه بیرینگها به دست آورده است.

تنوع محصولات و کیفیت بلبرینگ KOYO

KOYO ژاپن که به تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ های صنعتی و ماشینی می پردازد دارای تنکنولوژی ساخت سایز ها و انواع مختلف برینگ می باشد. هر چند دقت تولید این شرکت به اندازه ای بالا می باشد که بسیاری از بلبرینگ های کویو مینیاتوری در ابعاد بسیار ریز در ماشین آلات حساس پزشکی و تجهیزات تزیینی بسیار دقیق و ریز مورد استفاده قرار می گیرد اما KOYO کویو در ابعاد بزرگ نیز در انواع بلبرینگ کف گرد، بلبرینگ سوزنی و انواع رولبرینگ در سایز های بسیار بزرگ نیز برای کاربری های سنگین من جمله کاربری های معدنی مورد استفاده قرار می گیرند. KOYO دارای استاندارد های مناسب جهت جایگزینی بلبرینگ های اصلی فرسوده بر روی ماشین آلات صمعتی می باشد و همواره انتخاب متخصصین و تکنسین ها می باشد.

بلبرینگ سوزنی ترکیبی KOYO

سوزنی KOYO در چهار طرح مختلف متناسب با ماشین آلات مختلف تولید میشوند. بلبرینگ شعاعی بدون کیج (یاتاقان)، بلبرینگ سوزنی طرح استاد که در واقه یک استاد بولت در قیمت بینابینی محور داخلی بلبرینگ استفاده شده است، سوزنی کف گرید KOYO، سوزنی کف گرد KOYO، بلبرینگ ترکیبی سوزنی KOYO و بلبرینگ سوزنی از نوع شعاعی یاتاقان دار و محفوظ KOYO. سوزنی ترکیبی KOYO أر واقه به شکل یک فلنج جوشی پایه دار است که در قیمت پایه آن یک بلبرینگ سوزنی شعاعی و در قسمت تخت آن یک بلبرینگ سوزنی کف گرد قرار گرفته باشد. این دسته از بلبرینگ های سوزنی دارای هیچ مارک و نوشتاری بر روی سطح خود نیستند و شماره فنی آنها بر حسب سری ساخت و قطر داخلی آنها مشخص میشود مانند سوزنی ترکیبی کد RAXZ510 KOYO

بلبرینگ KOYO
بلبرینگ KOYO

بلبرینگ تماس زاویه ای KOYO

تماس زاویه ای koyoکه بصورت تک ردیفه، دو ردیفه، جفت شده و 4 نقطه تماس تولید شده و محصول شرکت KOYO ژاپن می باشد. KOYO از نوع تماس زاویه ای برای دقت های بسیار بالا و سرعت های دورانی بسیار زیاد طراحی شده و قابلیت تحمل بار های ترکیبی محوری و شعاعی را بصورت همزمان دارد. طراحی این بلبرینگ های تماس زاویه ای بگونه ای است که یک زاویه بین ساچمه ها و ریس و بدنه بلبرینگ در حین بارگذاری بوجود می آید. مهمترین مشخصه طراحی این بلبرینگ ها این است که یک یا هر دو ریس رینگ های بلبرینگ دارای یک شانه آزاد باشند. اتصال بلبرینگ تماس زاویه ای koyo می بایست با اعمال حداقل یک بار محوری صورت پذیرد. این بار اولیه وارد شده سبب قرار گیری ساچمه ها و ریس و بدنه در زاویه مناسب برای اعمال بارهای ترکیبی بیشتر میشود. این زاویه تماس می تواند بین 15 الی 40 درجه تغییر داشته باشد.

جهت اطلاعات بیشتر درمورد فروش و دیگر قطعات صنعتی با ما تماس بگیرید.

کریمی 09138729468