امروز با گروه برسام تجهیزراد تصمیم گرفتیم تا مقاله ای دیگر در رابطه با محصولات اشنایدر بنویسیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با کلید مینیاتوری اشنایدر بیشتر آشنا شوید.

کلید مینیاتوری اشنایدر

کلید مینیاتوری اشنایدر، از مدار الکتریکی در برابر جریان غیرمجاز محافظت می کند. عملکرد حفاظتی آن به این صورت است که اگر جریانی بیش از جریان نامی مدار از آن عبور کند، برای بالا بردن ایمنی و جلوگیری از اتصالی، جریان برق را قطع می کند. یکی از ابزار اصلی حفاظتی در تمامی تابلوهای برق و سیم کشی های صنعتی و ساختمانی کلید مینیاتوری است که براساس جریان نامی مدار انتخاب می شود. دو جریان مطرح در کلید مینیاتوری جربان لحظه ای و جریان نامی است.

جریان لحظه ای به جریانی گفته می شود که در یک لحظه (کسری از ثانیه) کلید مینیاتوری توانایی تحمل آن را دارد. که طبق استاندار این مقدار در کلید مینیاتوری سری C60N اشنایدر به میزان 6 کیلو آمپر است.

جریان نامی به حداکثر جریان مجازی گفته می شود که یک کلید توانایی تحمل آن را دارد و اگر جریانی بیش از جریان نامی که روی کلید نوشته شده است، از کلید عبور کند، کلید مدار را قطع می کند.

کلید مینیاتوری اشنایدر در دو نوع B و C با کاربرد روشنایی و موتوری و در رنج جریان 2 تا 63 آمپر به صورت تک پل، دوپل، سه پل و چهار پل عرضه می شود.

تیپ B: این کلیدها مخصوص روشنایی هستند و به سرعت در مقابل جریان اضافه واکنش نشان می دهند.

تیپ C: این کلیدها برای راه اندازی موتورهایی که توان کم دارد و جریان راه اندازی بالایی ندارند استفاده می شود.

در ادامه مقالات با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی درمورد قطعات صنعتی را برای شما تشریح کنیم.

جهت خرید محصولات و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.