بلبرینگ و رولبرینگ تیمکن Timken

رولبرینگ و بلبرینگ تیمکن ساخت شرکت آمریکایی Timken میباشند که یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید بیرینگ (بلبرینگ و رولبرینگ) میباشد که هم اکنون در ۲۸ کشور دنیا در حال فعالیت میباشد.

تاریخچه شرکت تیمکن Timken

تاریخچه احداث شرکت بلبرینگ تیمکن Timken به سال ۱۸۹۸ برمیگردد که آقای هنری تیمکن طرح تولید رولبرینگ مخروطی را داد و شرکت Timken تحت عنوان The Timken Roller Bearing Axle Company را در ایالت اوهایو راه اندازی کرد .

در سال ۱۹۱۷ شرکت  Timken تصمیم گرفت برای بهبود جنس استیل مورد استفاده در بیرینگ)بلبرینگ و رولبرینگ(های تولیدی خودش خط تولید استیل را برای خودش انحصاری کند .

در سال ۲۰۱۴ طی تصمیم شرکت Timken  بخش تولید بلبرینگ تیمکن از بخش تولید استیل آن جدا شد که در حال حاضر شرکت Timken فقط بیرینگ تولید میکند و شرکت TimkenSteel بخش تولید استیل را عهده دار است .

شرکت British Timken

شرکت British Timken در سال ۱۹۳۷ در شهر آستون کشور انگلستان راه اندازی شد و کار خود را با تولید رولبرینگ مخروطی و بلبرینگ آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۲ در حدود ۴۰۰ کارمند در این شرکت مشغول به فعالیت بوده اند و در سال ۲۰۰۲ سایت تولید British Timken در کشور انگلستان بسته شد و به کشور هلند انتقال یافت.

دامنه فعالیت شرکت Timken

شرکت مهندسی TIMKENتولید کننده انواع بیرینگ ها ، چرخدنده ، زنجیر ، سیستم کوپلینگ و روانکاری میباشد و در زمینه تعمیر و نگهداری نیز فعال میباشد .

بلبرینگ TIMKEN در بازار بلبرینگ ایران

بلبرینگ تیمکن TIMKEN در کشور ما جزو بلبرینگ‌های مرغوب و با کیفیت میباشد ، البته در بازار بلبرینگ کشورمان TIMKEN را بیشتر بخاطر رولبرینگ تیمکن میشناسند که کیفیت بسیار عالی دارد .

رولبرینگ های تیمکن در سایز ها و اندازه های مختلف تولید میشوند و دامنه آنها تقریباً از قطر داخلی ۱۰ میلیمتر شروع شده و گاهاً تا ۵۰۰ میلمتر هم میرسد .

خرید بلبرینگ تیمکن 

همانطور که اشاره شد بلبرینگ TIMKEN بسیار مرغوب هستند  و چون بسیاری از دستگاه های صنعتی ما مانند سنگ شکن ها ، دستگاهای حفاری و راهسازی ساخت کشور آمریکا میباشند،از طرفی که کشور ما روابط بازرگانی با کشور آمریکا ندارد واردات بلبرینگ تیمکن با چالش های فراوان همراه است اما برسام تجهیزراد برای شما عزیزان این راه را بسیار اسان کرده و با ارتباطاتی که با شرکت های وارد کننده دارد قطعات مختلف را در اختیار شما قرار می دهد.