امروز يكي ديگر از اولين و بهترين بلبرينگ هاي چند تكه اي جهان را با گروه برسام تجهيزرادگستر براي شما به اختصار شرح مي دهيم در ادامه مقاله بلبرينگ cooper با ما همراه باشيد.

تاريخچه بلبرينگ Cooper

شاید از گذشته با برند Cooper که یک برند انگلیسی است، آشنایی داشته باشید. نام این برند از نام بنیان گذار آن، توماس کوپر نشأت گرفته است که یک مخترع  و مهندس مشهور بوده و برند Cooper را در سال ۱۸۹۴ میلادی بنیان نهاده است. این شرکت نخستین شرکتی در جهان است که امتیاز اختراع بیرینگ های چند تکه را به نام خود ثبت کرده است و طی چند دهه اخیر، بیشتر با همین بیرینگ ها شناخته شده است. نصب آسان و دستیابی به تلورانس های نسبتاً دقیق یکی از مزایای قابل توجه این بیرینگ ها است. شکل زیر یک نمونه از یونیت بیرینگ های چند تکه این شرکت را نشان می دهد.

اجزای یونیت بیرینگ چند تکه

cooper bearing

مطابق شکل زیر، در حال حاضر علاوه بر یونیت بیرینگ های چند تکه، محصولات این شرکت در سه نوع رولربیرینگ های استوانه ای چند تکه، رولربیرینگ های مخروطی چند تکه و بیرینگ های ویژه ارائه می شوند.

سه نوع رولربیرینگ های استوانه ای چند تکه، رولربیرینگ های مخروطی چند تکه و بیرینگ های ویژه

شرکت Cooper در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط شرکت SKF خریداری گردید، ولی تا کنون با همان نام قبلی به تولید و ارائه محصولات خود پرداخته است. به تازگی شرکت SKF از تغییر نام محصولات این شرکت به برند SKF Cooper خبر داده است. این تصمیم پس از اطمینان از انطباق کامل محصولات مذکور با استانداردهای SKF و برقراری امکان ارائه خدمات پس از فروش مطابق با قوانین SKF برای این محصولات اتخاذ شده است. به نظر می رسد که معرفی این برند جدید، در راستای تلاش های اخیر SKF در جهت توسعه محصولات و مشتریان خود در حوزه های جدید باشد.